Orlik

   W 2012 roku zakończono budowę boiska sportowego – Orlik 2012. Odbioru obiektu dokonano w listopadzie 2012 roku. Koszt budowy całego przedsięwzięcia przekroczył milion złotych. Dokładna kwota realizacji inwestycji to 1 047 325,13 zł, z czego otrzymano 833 000 zł dotacji (164 000 zł z Urzędu Marszałkowskiego i 669 000 zł z Ministerstwa Sportu).

   Kompleks rekreacyjno-sportowy zlokalizowany jest przy Szkole Podstawowej w Szczawinie Kościelnym. W skład kompleksu wchodzi boisko piłkarskie o wymiarach 30 m x 62 m z polem gry 26 m x 56 m, boisko wielofunkcyjne do koszykówki i piłki siatkowej o wymiarach 19,1 m x 32,1 m z polem gry 15,1 m x 28,1 m oraz budynek sanitarno-szatniowy o powierzchni użytkowej ok. 60 m2.

   To pierwszy Orlik w Gminie Szczawin Kościelny, który niewątpliwie wpływa na wyrównanie szans dzieci z wiejskiej gminy w dostępie do profesjonalnej infrastruktury sportowej.


   Orlik w Szczawinie Kościelnym czynny jest sezonowo od 01.03.2019 r. do 30.11.2019 r., a zatrudniony na nim animator sportu organizuje imprezy sportowe, gry i zabawy dla dzieci i młodzieży, udostępnia boiska dla klubów sportowych, integruje mieszkańców do aktywnego spędzania wolnego czasu na naszym obiekcie.

   Pierwsza impreza sportowa jaka odbyła się na orliku w 2019 r to Turniej Piłki Nożej Dzikich Drużyn o Puchar Wójta Gminy Szczawin Kościelny. W turnieju wzięło udział 8 drużyn z powiatu: gostynińskiego, płockiego, kutnowskiego. Gmina Szczawin Kościelny ufundowała nagrody dla uczestników imprezy m.in.: puchary, medale, szklane trofea, dyplomy.

Organizowane są Wakacyjne Ligi Sportowe, które odbywają się od początku do końca okresu wakacyjnego.

   W 2019 uczestnicy walczyli o najlepsze miejsca w Wakacyjnej Lidze Tenisa Ziemnego, Wakacyjnej Lidze Piłki Plażowej Mężczyzn i w Wakacyjnej Lidze Piłki Plażowej mixów młodzieży szkolnej. Łącznie w turniejach wzięło udział 40 osób, którzy także zostali nagrodzeni przez władzę gminy szklanymi trofeami i dyplomami.


PODSUMOWANIE ROKU 2019

   Dnia 30 października 2019 roku odbyło się wręczenie nagród za udział w Wakacyjnych Ligach tenisa ziemnego, piłki plażowej mężczyzn i piłki plażowej mixów młodzieży szkolnej. Rywalizacja we wszystkich konkurencjach sportowych odbywała się cyklicznie od początku wakacji do końca września - grając systemem każdy z każdym.

W turnieju tenisa ziemnego rywalizowało 5 uczestników – klasyfikacja końcowa:

I miejsce - Michał Kowalczyk

II miejsce - Michał Joński

III miejsce - Michał Kostrzewski

IV miejsce - Dawid Sarzała

V miejsce - Konrad Rutkowski

 

W turnieju piłki plażowej mężczyzn rywalizowało 5 drużyn – klasyfikacja końcowa:

I miejsce - Michał Kostrzewski / Paweł Bartczak

II miejsce - Przemysław Ciechoński / Dominik Matusiak

III miejsce - Dawid Sarzała / Maciej Strzelecki

IV miejsce - Tomasz Kowalczyk / Konrad Rutkowski

V miejsce - Jakub Wojciechowski / Maciej Rutkowski

 

W turnieju piłki plażowej mixów młodzieży szkolnej rywalizowały 3 drużyny – klasyfikacja końcowa:

I miejsce - Tęczowe Jednorożce

II miejsce - Bażanty

III miejsce - Tigerki

   Nagrody ufundowane przez Gminę Szczawin Kościelny były w postaci dyplomów i odlewanych figurek dla każdej osoby. Tym miłym akcentem zakończyliśmy zmagania sportowe na Orliku w Szczawinie Kościelnym w 2019 roku.