W MAJÓWKĘ OGARNIJ PIERSI - BADANIA MAMMOGRAFICZNE NA NFZ!
opublikowano:
30/04/2026
Tylko jedna na trzy! Tyle Polek korzysta z przysługującej im profilaktycznej mammografii - badania, które jest w stanie wykryć już najmniejsze zmiany w piersiach. Czas to zmienić. Jeśli masz od 45 do 74 lat, zapisz się na badanie i zrób je za darmo, bez skierowania. Mammobusy już jadą.
Mammografia to badanie, które refunduje NFZ. Dlaczego?
Bo rak piersi jest najczęstszym nowotworem, na który chorują kobiety. W ciągu roku diagnozuje się ponad 21 tysięcy nowych zachorowań.
- Żeby wykonać badanie, wystarczy dosłownie pięć minut. Trzeba zapisać się, zabrać ze sobą dokument tożsamości i przyjść na umówioną godzinę – namawia Dorota Sepko, prezes stowarzyszenia Moja Mammografia i dyrektor operacyjna firmy Geneva Trust Polska, która od lat na zlecenie NFZ wykonuje bezpłatną mammografię. – Zapisy są szybkie i intuicyjne. Można na przykład wejść na stronę rejestracja.mojamammografia.pl lub zadzwonić pod numer 58 767 34 44. W bazie mamy wiele wolnych terminów.
Dlaczego warto?
Lekarze są jednogłośni - im wcześniej zdiagnozowana choroba, tym leczenie jest mniej inwazyjne, a szanse na całkowity powrót do zdrowia są większe. I co ważne, mammografia może wykryć nawet najmniejsze zmiany w piersiach.
Na czy polega to badanie?
- Mammografia to nic innego jak wykorzystanie promieniowania rentgenowskiego w urządzeniu zwanym mammograf do prześwietlania tkanki gruczołu sutkowego w celu jego zdiagnozowania – tłumaczy Andrzej Stencel, prezes firmy Geneva Trust Polska, która w ubiegłym roku na zlecenie NFZ zrealizowała ponad 255,3 tysięcy takich badań w ok. 5 tysiącach miejscowości we wszystkich województwach. – Standardowo badanie polega na wykonaniu czterech zdjęć rentgenowskich, po dwa dla każdej piersi.
Dla zdecydowanej większości naszych pacjentek jest to całkowicie bezbolesne.
Gdzie w najbliższym czasie staną mammobusy?
M.in.:
• 04.05.2026 Warszawa Praga Północ przy Kauflandzie ul. Stalowa 60
• 08.05.2026 Legionowo przy Kauflandzie ul. Zegrzyńska 115
• 06.05.2026 Słupno gm. Radzymin przy Kościele Matki Bożej Fatimskiej al. Jana Pawła II 21
• 08.05.2026 Łomianki przy Centrum Kultury, ul. Wiejska 12a
• 11.05.2026 Ożarów Mazowiecki przy Centrum Rehabilitacji Nasza Klinika ul. Dmowskiego 39
• 12.05.2026 Piastów przy OSP ul. Warszawska 24
• 15.05.2026 Sanniki przy Urzędzie Gminy, ul. Warszawska 169
• 11.05.2026 Stare Babice przy Urzędzie Gminy, ul. Rynek 21
• 12.05.2026 Pruszków Przy Pływalni "Kapry" ul. Andrzeja 3
• 15.05.2026 Gostynin przy Kaulandzie, ul. Wojska Polskiego 15
• 12.05.2026 Żyrardów przy Kauflandzie, ul. Skrowaczewskiego 27
• 13.05.2026 Rybno przy Szkole Podstawowej z Oddziałami Przedszkolnymi ul. Długa 11
• 14.05.2026 Iłów przy Hali Sportowej ul. Płocka 14c
• 15.05.2026 Brudzeń Duży przy Urzędzie Gminy ul. Toruńska 2
Więcej miejscowości na stronie: