SKŁADANIE WNIOSKÓW O DOPŁATY BEZPOŚREDNIE W 2021 R.
opublikowano:
05/03/2021
W roku 2021 nie ma możliwości złożenia uproszczonego oświadczenia zastępującego wniosek o przyznanie płatności. Ponadto od roku 2021 do rolników nie będzie już przesyłany spersonalizowany formularz wniosku wraz z materiałem graficznym w wersji papierowej.
Termin składania wniosku i zmian do wniosku w roku 2021.
W roku 2021 wniosek o przyznanie płatności wraz z wymaganymi załącznikami (dokumentami), składa się w terminie od dnia 15 marca do dnia 15 maja br.
W związku z tym, że 15 maja w 2021 roku przypada w sobotę, złożenie wniosku możliwe jest do dnia 17 maja 2021 r.
Wniosek może być także złożony w terminie 25 dni kalendarzowych po terminie składania wniosków, tj. do dnia 11 czerwca 2021 r., jednak za każdy dzień roboczy opóźnienia, stosowane będzie zmniejszenie płatności w wysokości 1% należnej kwoty płatności.
Zgłoszenia zmian we wnioskach można składać do dnia 31 maja 2021 r.
Sposób składania wniosku:
Wnioski składa się w formie elektronicznej, za pośrednictwem aplikacji eWniosekPlus, która dostępna jest na stronie www.arimr.gov.pl w zakładce eWniosekPlus.
Do zalogowania się w aplikacji niezbędne jest poprawne wpisanie loginu i hasła. Login jest to numer gospodarstwa nadany przez ARiMR, natomiast hasło jest takie samo jak w ubiegłym roku dla osób, które składały wnioski poprzez aplikację eWniosekPlus.
W przypadku osób, które w 2020 roku składały oświadczenie o braku zmian i składają wniosek poprzez aplikację po raz pierwszy, bądź zapomniały hasła z ubiegłego roku, konieczne jest wygenerowanie nowego hasła. W tym celu trzeba podać dane weryfikacyjne takie jak:
Uwaga
Osoby, które korzystają lub zamierzają korzystać z działań inwestycyjnych Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich (PROW): 4.1.3 Modernizacja gospodarstw rolnych (obszary A–D), 6.1 Premie dla młodych rolników oraz 6.3 Restrukturyzacja małych gospodarstw, gdzie jednym z warunków przyznania pomocy jest wielkość ekonomiczna gospodarstwa, obowiązani są do szczegółowego podania poszczególnych upraw.
W związku z powyższym jeśli na działce jest więcej niż jedna uprawa, przed przystąpieniem do wypełnienia wniosku należy zmierzyć uprawy (długość i szerokość), co ułatwi zaznaczanie upraw na mapie zgodnie ze stanem rzeczywistym i pozwoli na precyzyjne określenie ich powierzchni.
Więcej informacji
: