PODPISANIE UMÓW - MIAS

   Samorząd Województwa Mazowieckiego po raz kolejny pomógł samorządom w realizacji ważnych dla mieszkańców inwestycji. Wyasygnowano środki dla sołectw, dla OSP, na modernizację i budowę obiektów sportowych oraz ochronę środowiska. Dzięki współpracy Samorządu Województwa i marszałka Adama Struzika z samorządami lokalnymi mieszkańcy naszej gminy będą cieszyć się z 5 inwestycji.

    W dniu 12 lipca 2019 roku Wójt Gminy Szczawin Kościelny Barbara Stępniak oraz Skarbik Małgorzata Salamandra podpisały umowy z Marszałkiem Województwa w ramach Mazowieckiego Instrumentu Aktywizacji Sołectw (MIAS).

    Samorząd Województwa Mazowieckiego zabezpieczył środki finansowe na wsparcie 1178 projektów dla środowisk lokalnych. W powiecie gostynińskim wsparcie z samorządu województwa otrzymało 18 sołectw z 4 gmin – Szczawin Kościelny, Gostynin, Pacyna, Sanniki. W ramach programu można było uzyskać maksymalne wsparcie w wysokości 10 tys. zł dla jednego projektu przy jednoczesnym zabezpieczeniu środków z Budżetu Gminy w tej samej kwocie. Każda gmina mogła złożyć do 5 wniosków na 5 różnych zadań.

Na terenie Gminy Szczawin Kościelny zrealizujemy:

  • Budowę siłowni zewnętrznej w Adamowie

  • Budowę strefy rekreacji w Kamieńcu

  • Modernizację i doposażenie budynku remizy OSP w Woli Trębskiej

  • Modernizację pomieszczeń remizy OSP w Łuszczanowie

  • Termomodernizację budynku remizy OSP w Helenowie Słupskim

Galeria zdjęć aktualności