Niebawem szybki internet w Gminie Szczawin Kościelny

Szanowni Mieszkańcy,

Wójt Gminy Szczawin Kościelny - Barbara Stępniak podpisała z firmą Nexera umowę na budowę światłowodowej sieci internetowej dla szkół. Z nowoczesnej technologii będą mogli korzystać również mieszkańcy indywidualni.

Z końcem 2020 roku mają zakończyć się prace sieci światłowodowej w Gminie Szczawin Kościelny (szybki internet o prędkości min. 100 Mb na sekundę). Sieć zbuduje firma Nexera (należąca do koncernu NOKIA) w ramach Projektu Operacyjnego Polska Cyfrowa. W pierwszej kolejności zostaną podłączone szkoły. Dostęp do sieci będą miały sfinansowany ze środków projektu w ramach Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej. Nexera jest hurtowym dostawcą internetu. To oznacza, że indywidualni klienci będą mogli korzystać z tej sieci za pośrednictwem dowolnie wybranego operatora, który będzie dostarczał bezpośrednio internet do abonenta z wykorzystaniem wybudowanej przez Nexerę infrastruktury technicznej.

Ponadto gmina współpracuje z firmą ITV media działającą w oparciu o nowoczesną technologię światłowodów, pozwalającą na przesyłanie danych z najwyższą prędkością i jakością.

Na dzień dzisiejszy zakończone są już prace w miejscowościach: Łuszczanów, Chorążek, Pieryszew, Dobrów, Kaźmierków, Mellerów, Kamieniec, Józefków, Teodorów i Stefanów. Natomiast rozpoczęły się w miejscowości Holendry i Dobrów.

W dniu 11 czerwca 2019 roku przedstawiciele Urzędu Gminy w Szczawinie Kościelnym wraz z wykonawcą firmą TECHNOTEL SP. Z O.O. przeprowadzili kontrole prac związanych z budową sieci światłowodowej dla projektu Program Operacyjny Polska Cyfrowa (POPC). Kontrola objęła wyżej wymienione miejscowości. Według ustaleń z wykonawcą teren zostanie przywrócony do pierwotnego stanu do końca lipca 2019 roku.

Galeria zdjęć aktualności