UROCZYSTOŚĆ WRĘCZENIA MEDALI ZA DŁUGOLETNIE POŻYCIE MAŁŻEŃSKIE

Pięćdziesiąta rocznica ślubu to wspaniały jubileusz, to symbol wierności i miłości rodzinnej, dowód wzajemnego zrozumienia i istoty związku małżeńskiego.

Jest to szczególna okazja do tego, by się zatrzymać i spojrzeć wstecz, na trud pracy i wyrzeczeń dla dobra założonej przed pół wiekiem rodziny. 

Złote Gody to niecodzienna i wspaniała chwila, nie tylko dla Jubilatów, ich rodzin ale także dla władz państwowych i samorządowych.

 

W dniu 10 i 11 grudnia 2020 roku, odbyło się uroczyste wręczenie medali „Za Długoletnie Pożycie Małżeńskie” przyznane prze Prezydenta RP parom z 50-letnim stażem małżeńskim.

W tym roku medalem tym wyróżniono 11 spośród 13 par z terenu Gminy Szczawin Kościelny, którzy zawarli związek małżeński w 1969 i 1970 roku. Niestety spośród tych par: 2 małżeństwa nie doczekały uroczystości z powodu śmierci współmałżonka.

 

Z uwagi na obecną sytuację epidemiczną, uroczystość odbywała się w ograniczonym gronie Dostojnych Jubilatów, z zachowaniem wszelkich wymogów sanitarnych.

Zachowując reżim sanitarny, Wójt Gminy Szczawin Kościelny Barbara Stępniak, uhonorowała odznaczeniem państwowym mieszkańców naszej gminy, legitymujących się 50-letnim stażem małżeńskim. Dodatkowo wszystkim odznaczonym wręczyła dyplomy gratulacyjne, kwiaty oraz kosze upominkowe.

Uroczystość wręczenia medali poszczególnym parom odbyła się w wyjątkowej atmosferze, w ich domach.

Nie kryjąc wzruszenia, Jubilaci dzielili się swoimi wspomnieniami i przeżyciami z wspólnie spędzonych lat.

Wójt Gminy Barbara Stępniak podkreśliła wartość i znaczenie miłości w codziennym życiu każdego człowieka. Wyraziła podziw dla wytrwałości w małżeńskiej przysiędze i pięknego przykładu dla młodych pokoleń. 

 

PÓŁ WIEKU MAŁŻEŃSTWA ŚWIĘTOWALI:

 

P. ZOFIA I STANISŁAW CIECHOMSCY

P. KRYSTYNA I JAN CHMIELECCY

P. MIROSŁAWA I RYSZARD IZYDORCZYK

P. ANNA I JAN KOSAJDA

P. HELENA I WŁADYSŁAW KRAŚNICCY

P. DANUTA I TADEUSZ MAŚLANKA

P. DANUTA I TADEUSZ MICHALSCY

P. KRYSTYNA I STANISŁAW MIŁOSZEWSCY

P. JANINA I ANTONI ORNOWSCY

P. BARBARA I JAN OSMOLAK

P. JADWIGA I WŁADYSŁAW PRZEWŁOCCY

 

Dostojnym Jubilatom z okazji Jubileuszu 50-lecia Pożycia Małżeńskiego, życzę kolejnych lat spędzonych w szczęściu, zdrowiu, wzajemnej miłości i poszanowaniu. Niech każdy kolejny dzień życia będzie dla Państwa pomyślny, pełen wiary i ufności.

   Z najlepszymi życzeniami

        Wójt Gminy           

Barbara Stępniak      

Galeria zdjęć aktualności