UROCZYSTE POŚWIĘCENIE FABRYCZNIE NOWEGO WOZU STRTAŻACKIEGO ORAZ SZTANDARU OSP KSRG Suserz
W sobotę, w dniu 13 grudnia w Domu Weselnym w Stefanowie Suserskim, odbyła się wyjątkowa uroczystość, która na długo pozostanie w pamięci lokalnej społeczności.
Strażacy Ochotniczej Straży Pożarnej w Suserzu celebrowali poświęcenie nowego, średniego samochodu gaśniczego na podwoziu Scania.
Drugim ważnym elementem uroczystości było nadanie i poświęcenie nowego sztandaru jednostki – symbolu honoru, tradycji i strażackiej służby.![]()
W wydarzeniu udział wzięły druhny i druhowie z OSP KSRG Suserz, zaproszone delegacje jednostek strażackich z okolicznych miejscowości, mieszkańcy Suserza a w szczególności:
Pani Barbara Stępniak - Wójt Gminy Szczawin Kościelny
Starszy Brygadier Pan Maciej Bieńczyk- Z-ca Mazowieckiego Komendanta Wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej,
Pan Mirosław Krysiak – Dyrektor Wydziału Zamiejscowego Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie
Pani Zuzanna Baranowska-Lemmen reprezentująca Marszałka Województwa Mazowieckiego Pana Adam Struzik
Starszy Brygadier Andrzej Ledzion - Komendant Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Gostyninie
Starszy Brygadier w stanie spoczynku Mariusz Ostrowski - Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej
Pan Karol Podleśny - Prezes Związku Powiatowego ZOSP RP
Pan Mariusz Kacprzak - Komendant Gminny ZOSP RP
Pan Mariusz Maślankowski - Prezes Gminny ZOSP RP
Pani Małgorzata Przewłocka - Przewodnicząca Rady Gminy Szczawin Kościelny wraz z Radnymi
Proboszcz Parafii Wniebowzięcia NMP w Suserzu Ks. Dariusz Szeląg
Pan Jacek Chodorowski - Inspektor ds. Ochrony Przeciwpożarowej
Aktu poświęcenia nowo zakupionego wozu dokonał Parafia Suserz Ks. Dariusza Szeląg. ![]()
Kluczyki do auta Druhom OSP Suserz uroczyscie wręczyła Wójt Gminy Szczawin Kościelny Pani Barbara Stępniak wraz z st. bryg. Panem Maciejem Bieńczykiem oraz Panią Zuzanna Baranowska-Lemmen.
Szczególnym momentem uroczystości było poświęcenie sztandaru OSP Suserz.
Sztandar jest znakiem jedności, tradycji i odpowiedzialności, jaką strażacy ochotnicy biorą na siebie, niosąc pomoc potrzebującym. Podczas ceremonii sponsorzy uroczyście wbili gwoździe pamiątkowe a Wójt Gminy - w imieniu (Komitetu Społecznego) przekazała sztandar pocztowi sztandarowemu.
W trakcie przemówień podkreślano zaangażowanie druhów w działalność ratowniczą i społeczną, ich gotowość do niesienia pomocy. Nie zabrakło słów podziękowań dla wszystkich, którzy przyczynili się do zakupu nowego wozu bojowego oraz ufundowania sztandaru.![]()
![]()
![]()
Uroczystość zakończyła się wspólnym spotkaniem obiadowym i gratulacjami dla strażaków. Był to dzień pełen dumy, wzruszeń i radości, który potwierdził, że Ochotnicza Straż Pożarna w Suserzu,to nie tylko jednostka ratownicza, ale także ważny filar lokalnej wspólnoty.
Serdecznie dziękuję wszystkim osobom , które przyczyniły sie do przygotowania uroczystości. Dzięki państwa zaangażowaniu, profesjonalizmowi wydarzenie to przebiegło w sposób godny, podniosły i z tradycją. Staranna organizacja, dbałość o każdy szczegół oraz poświęcony czas, nadały uroczystości wyjątkowy charakter i znaczenie dla całej społeczności.
Zapraszam do obejrzenia krótkiej fotorelacji.![]()
![]()
Wójt Gminy
Barbara Stępniak