SZUKAMY STARYCH FOTOGRAFII DO PUBLIKACJI DOTYCZĄCEJ GMINY SZCZAWIN KOŚCIELNY

Szanowni Mieszkańcy,

Gmina Szczawin Kościelny w obecnym statusie prawnym liczy ponad 51 lat. Pół wieku to wiele, by zaprezentować jak zmieniły się kulturowe i historyczne walory miejscowości, w których mieszkamy, na przestrzeni lat.

Stare, zakurzone, czasami zapomniane i przetrzymywane na strychu pamiątki mogą okazać się prawdziwym skarbem i świadczyć o dorobku i tradycji naszej społeczności.

???? Jeżeli posiadacie Państwo zdjęcia obrazujące codzienne życie przed laty, architekturę, uroczystości gminne, sołeckie, parafialne lub wydarzenia rodzinne, które mają wartość historyczną, czy choćby sentymentalną, możecie Państwo włączyć się w realizację projektu i ocalić je od zapomnienia.

Zachęcam Mieszkańców oraz osoby niegdyś zamieszkujące naszą gminę do przejrzenia rodzinnych albumów.

???? Materiały fotograficzne (do zeskanowania) oraz zgody na publikację przyjmowane będą  do końca września 2024 r. w Sekretariacie Urzędu Gminy ul. Jana Pawła II 10, 09-550 Szczawin Kościelny oraz mailowo na adres: m.zielak@szczawin.pl

Wybrane zdjęcia zamieszczone zostaną w publikacji dotyczącej Gminy Szczawin Kościelny. 

Z góry dziękuję za pomoc oraz chęć podzielenia się własną historią.

Poniżej zdjęcie Aktu Powołania Gminy Szczawin Kościelny oraz Kościoła w Suserzu z okresu gdy nie było jeszcze drogi asfaltowej.

Z serdecznymi pozdrowieniami,

Wójt Gminy – Barbara Stępniak

Galeria zdjęć aktualności