POWIATOWE OBCHODY DNIA STRAŻAKA W GOSTYNINIE

Dziś, tj. 15 maja br. na placu Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Gostyninie odbyły się Powiatowe Obchody Dnia Strażaka.

Uroczystość rozpoczęła się od podniesienia na maszt biało-czerwonej flagi oraz odegrania Mazurka Dąbrowskiego, po czym głos zabrał komendant st. bryg. Andrzej Ledzion.

W ceremonii udział wzięli:

???? nadbryg. Artur Gonera Mazowiecki Komendant Wojewódzki Państwowej Straży Pożarnej,

???? st.bryg. Rafał Zdziennicki Dyrektor Biura Kadr KG PSP,

???? liczni przedstawiciele władz lokalnych, powiatowych i gmin sąsiadujących.

Podczas uroczystości Strażacy z powiatu gostynińskiego otrzymali odznaczenia, wyróżnienia oraz akty nadania wyższych stopni służbowych.

Wśród wyróżnionych znalazł się Mieszkaniec naszej gminy Druh Kamil Jankiewicz z Ochotnicza Straż Pożarna w Szczawinie Kościelnym, który otrzymał awans na wyższy stopień służbowy. ????????????

Niezwykłym wyróżnieniem, było także ogłoszenie decyzji o włączeniu Jednostki Osp Suserz do Krajowego Systemu Ratowniczego Gaśniczego. ????????????

Dzisiejszy dzień był nie tylko hołdem dla pięknej tradycji polskiego pożarnictwa, ale przede wszystkim uhonorowaniem trudnej i ofiarnej służby strażackiej.

Dziękuję Państwowej Straży Pożarnej i Ochotniczym Strażom Pożarnym za codzienne wsparcie na terenie naszego powiatu, a w sposób szczególny za poświęcenie w ratowaniu ludzkiego życia, zdrowia i mienia.

foto: Rafał Gościniak - redaktor portalu gostynin.info

Wójt Gminy    

Barbara Stępniak

Galeria zdjęć aktualności