SPOTKANIE Z AKTORKĄ TERESĄ LIPOWSKĄ I MONIKĄ MULARSKĄ-KUCHAREK — w Gminnej Bibliotece Publicznej w Szczawinie Kościelnym

4 września w Szczawinie Kościelnym miało miejsce niezwykłe wydarzenie kulturalne – spotkanie autorskie ze znaną aktorką - Teresą Lipowską i Panią Moniką Mularską-Kucharek (poetką, terapeutką, doktor socjologii).

Panie przyjechały na zaproszenie Gminnej Biblioteki Publicznej w Szczawinie Kościelnym i Gminnej Biblioteki Publicznej w Pacynie.

Spotkanie odbywało się w formie rozmowy prowadzonej między Teresą Lipowską i Moniką Mularską-Kucharek, co jakiś czas wzbudzając wśród licznie zgromadzonej publiczności salwy śmiechu i braw. Uczestnicy spotkania poznali Panią Teresę Lipowską jako osobę niezwykle energetyczną, wesołą, mającą dystans do siebie i innych ludzi, ale przede wszystkim niepoprawną optymistkę, w życiu kierującą się myślą: „Kocham żyć, naprawdę! Taka się urodziłam. Jestem otwarta na ludzi, pełna miłości do wszystkiego – do świata, przyrody, zawodu”. Uczestnicy spotkania zareagowali bardzo serdecznie i spontanicznie, na zakończenie nagradzając Panią Teresę aplauzem na stojąco i odśpiewując „100 lat”.

Spotkanie, które zgromadziło prawie dwieście osób na widowni , było jednocześnie promocją książki „Nad rodzinnym albumem. Teresa Lipowska w rozmowie z Iloną Łepkowską”. Po spotkaniu można było kupić książki obydwu autorek z dedykacją i autografem, spotkać się z ich autorkami oraz zrobić pamiątkowe zdjęcie.

Galeria zdjęć aktualności